Domy Drewniane Ceny

Jeszcze do niedawna dom drewniany nie był uważany za coś wyjątkowego. Zazwyczaj posiadały go osoby, których nie było stać na konstrukcję murowaną. Czasy się jednak zmieniły, wielu chce zbliżyć się do natury i w związku z tym projekty drewniane ponownie wkraczają na rynek. Dużą zachętą do zakupy domów drewnianych jest ich cena. W większości jest ona niższa niż w przypadku ceglanych. Co więcej charakteryzują się taką samą wytrzymałością, czasem użytkowania, a nawet piękniejszym wyglądem.

Ceny domów drewnianych kształtowane są na podstawie wielu czynników. Jednym i zarazem głównym jest rodzaj drewna użytego do budowy. Przy użyciu standardowej sosny koszty są niższe niż na przykład wykorzystując świerk syberyjski. Jednak warto być świadomym, że najczęściej niższa cena domów drewnianych z sosny wiąże się z niższą jakością.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na koszty jest rodzaj technologii wykorzystywanej przy montażu, co natomiast wiąże się też z nakładem pracy. Metoda szkieletowa cechuje się niższą ceną niż „pióro i wpust”, jednak druga charakteryzuje się większą stabilnością i trwałością. Co jeszcze ma wpływ na cenę domów z drewna? Wiele usług dodatkowych, z których można skorzystać po zakupie konstrukcji. Pokrycie dachowe może stanowić papa lub gont. Możliwe jest również wybranie impregnacji za dodatkową opłatą. Rynny, czy dodatkowe ocieplenie to również koszty.

Mimo że cena domów drewnianych może być niższa lub wyższa to warto być świadomym, że czasem warto na wstępie zainwestować więcej, by nie być zaskoczonym na przykład wysokimi kosztami ponoszonymi z tytułu ogrzewania zimą. Zakup domu z drewna to z pewnością musi być przemyślana decyzja.

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.